afissur

Anal fissür anüsü örten ciltte oluşan çatlağa, yırtığa verilen isimdir. Büyük tuvalet esnasında şiddetli ağrı, zaman zaman da açık kırmızı renkli kanama ile seyreden bir hastalıktır. Bu hastalık genellikle kronik kabızlık çeken insanlarda daha sık görülür. Fakat kabızlık sorunu olmayan birinde de zorlanarak yapılan defekasyon sonrası oluşabilir. Anüsü içten çevreleyen ve internal sfinkter de denilen daire şeklindeki bir kas, bu hastalığı olan kişilerde doğuştan itibaren normalden daha kalın olarak bulunmaktadır. Bu sebeple de yırtıklar daha kolay oluşmaktadır

 

a fiss

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Beğeni 0.00 (0 Oy)
   

Bilgilendirme

Cerrahi.info sitesi, sık görülen bazı cerrahi hastalıklarla ilgili bilgi vermek ve hastaları bilinçlendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Site içeriğinde tıptaki son bilgi ve teknolojinin sunulmasına dikkat edilmiştir. Burada verilen bilgiler hiçbir şekilde hastalığınızın tanı ve tedavisi için bir hekim gereksinimine alternatif değildir. Bu bilgilere bakarak kendi kendinize tedavi uygulamak ya da hastalığınızı önemsememek gibi davranış şekillerinde bulunmamanız önerilir.

   

Üye Girişi

   

İletişim Bilgileri

 • Op.Dr. Cengiz Dibekoğlu (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email:
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 • Op.Dr. Kubilay Kemertaş (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email :
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  florance
   

Sayfalarımızı Sosyal Medyanıza Ekleyin