h7

Bu evreleme iç hemoroidler için yapılır ve  4 derecede incelenir:

1. derecede, hemoroidal doku büyümüştür. Özellikle sert dışkı sonrasında kanama görülür, fakat anüsten dışarıya çıkma yoktur. Kendisini sadece kanama ile belli eder.


2. derecede, büyümüş olan hemoroidal doku kanama ile birlikte özellikle tuvalet sırasında şişer, aşağıya sarkar, anüsten dışarıya çıkar,  tuvalet sonrası kendiliğinden içeri çekilip normale döner.


3. evreye gelmiş hemoroidal hastalıkta, ıkınma sonrası dışarıya çıkan hemoroidlerin normal pozisyona gelmesi için elle itilmesi gerekir, kendiliğinden anüsün içine giremezler.

4. evrede ise anüs dışına çıkmış olan olan hemoroidler, elle de normal pozisyona getirilemez ve sürekli dışardadırlar, üzerlerinde iltihap ve aft şeklinde yaralar, kanamalar mevcuttur. Son iki evre oldukça ağrılıdır.

h8

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Beğeni 0.00 (0 Oy)
   

Bilgilendirme

Cerrahi.info sitesi, sık görülen bazı cerrahi hastalıklarla ilgili bilgi vermek ve hastaları bilinçlendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Site içeriğinde tıptaki son bilgi ve teknolojinin sunulmasına dikkat edilmiştir. Burada verilen bilgiler hiçbir şekilde hastalığınızın tanı ve tedavisi için bir hekim gereksinimine alternatif değildir. Bu bilgilere bakarak kendi kendinize tedavi uygulamak ya da hastalığınızı önemsememek gibi davranış şekillerinde bulunmamanız önerilir.

   

Üye Girişi

   

İletişim Bilgileri

 • Op.Dr. Cengiz Dibekoğlu (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email:
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 • Op.Dr. Kubilay Kemertaş (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email :
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  florance
   

Sayfalarımızı Sosyal Medyanıza Ekleyin