Hemoroidler kansere dönüşmez. Ancak hemoroidli hastalarda görülen makattan büyük tuvalet sırasında kan gelmesi, kabızlık gibi şikayetler,  bu bölgede görülen kanserlerin şikayetleri  ile benzerlik gösterdiğinden, bu şikayetlere sahip olan kişilerin doktora başvurmaları ve rektal tuşe(elle muayene) veya anoskopi ve rektoskopi gibi ışıklı aletlerle mutlaka muayene edilmeleri gerekir. Ayrıca, hemoroid hastalığı olan bir hastada aynı anda kanser de bulunabileceği unutulmamalıdır.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Beğeni 0.00 (0 Oy)
   

Bilgilendirme

Cerrahi.info sitesi, sık görülen bazı cerrahi hastalıklarla ilgili bilgi vermek ve hastaları bilinçlendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Site içeriğinde tıptaki son bilgi ve teknolojinin sunulmasına dikkat edilmiştir. Burada verilen bilgiler hiçbir şekilde hastalığınızın tanı ve tedavisi için bir hekim gereksinimine alternatif değildir. Bu bilgilere bakarak kendi kendinize tedavi uygulamak ya da hastalığınızı önemsememek gibi davranış şekillerinde bulunmamanız önerilir.

   

Üye Girişi

   

İletişim Bilgileri

 • Op.Dr. Cengiz Dibekoğlu (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email:
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 • Op.Dr. Kubilay Kemertaş (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email :
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  florance
   

Sayfalarımızı Sosyal Medyanıza Ekleyin