h171959 yılında Ferguson tarafından yayınlanmış bir yöntemdir. 3. ve 4. evre hemoroidlerde uygulanır. Bu yöntemde de açık hemoroidektomideki gibi hemoroidal doku aynı şekilde cerrahi olarak çıkarılmakta ancak kesiler açık bırakılmamakta dikilerek kapatılmaktadır. Bu durum iyileşme sürecini kısaltmakla birlikte yine de yaklaşık bir  haftalık bir süre almakta ve hasta konforunu düşürmektedir.

Ameliyat sonrası kanama ve ağrı sıklıkla rastlanan komplikasyonlardır. Yine daha önce başarısız bir ameliyat geçirmiş ve nüksetmiş hemoroid vakalarında veya  komplikasyon yapmış 3.ve 4. hemoroidler için kullanılabilen bir yöntemdir. Genel anestezi ile uygulanır. Hastanede yatış süresi 1-2 gecedir.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Beğeni 0.50 (1 Oy)
   

Bilgilendirme

Cerrahi.info sitesi, sık görülen bazı cerrahi hastalıklarla ilgili bilgi vermek ve hastaları bilinçlendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Site içeriğinde tıptaki son bilgi ve teknolojinin sunulmasına dikkat edilmiştir. Burada verilen bilgiler hiçbir şekilde hastalığınızın tanı ve tedavisi için bir hekim gereksinimine alternatif değildir. Bu bilgilere bakarak kendi kendinize tedavi uygulamak ya da hastalığınızı önemsememek gibi davranış şekillerinde bulunmamanız önerilir.

   

Üye Girişi

   

İletişim Bilgileri

 • Op.Dr. Cengiz Dibekoğlu (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email:
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 • Op.Dr. Kubilay Kemertaş (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email :
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  florance
   

Sayfalarımızı Sosyal Medyanıza Ekleyin