h18Akademik kabul görmüş en yeni yöntemlerden biridir. Ligasure teknolojisi, radyofrekansın kanama kontrollü kesmede kullanımıdır. Dokudaki lifleri düşük ısıda füzyon enerjisi kullanarak birbirine yapıştırır. Böylelikle, hemoroid memeleri kesilerek çıkartılırken kanama olmaz ve geride sağlam olarak kalmış olan dokular birbirine yapışmış olduğu için dikiş atma ihtiyacı da ortadan kalkar.

Açık ve kapalı hemoroidektomi ameliyatlarında olduğu gibi hastalıklı hemoroid memeleri tamamen çıkartılır. Kansız, dikişsiz ameliyat olanağı sağlar. Ameliyat süresinin kısalması ve ameliyat sonrası ağrının çok az olması gibi avantajlari vardır. 3. ve 4.derecedeki hemoroidlerde, nüks etmiş vakalarda ve komplike olmuş, kanayan hastalarda rahatlıkla kullanılabilir. Genel anestezi ile uygulanır. Ortalama girişim süresi 10-15  dakika civarındadır. Hastanede yatış süresi 1 gecedir.

ligasurepreop

ligasureperpostop

                 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Beğeni 0.00 (0 Oy)
   

Bilgilendirme

Cerrahi.info sitesi, sık görülen bazı cerrahi hastalıklarla ilgili bilgi vermek ve hastaları bilinçlendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Site içeriğinde tıptaki son bilgi ve teknolojinin sunulmasına dikkat edilmiştir. Burada verilen bilgiler hiçbir şekilde hastalığınızın tanı ve tedavisi için bir hekim gereksinimine alternatif değildir. Bu bilgilere bakarak kendi kendinize tedavi uygulamak ya da hastalığınızı önemsememek gibi davranış şekillerinde bulunmamanız önerilir.

   

Üye Girişi

   

İletişim Bilgileri

 • Op.Dr. Cengiz Dibekoğlu (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email:
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 • Op.Dr. Kubilay Kemertaş (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email :
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  florance
   

Sayfalarımızı Sosyal Medyanıza Ekleyin