h16Hemoroid memesinin olduğu bölgeyi besleyen atar damarın bağlanması şeklinde kesmeden yapılan bir girişimdir. Çevredeki hasarlı hemoroid memelerine dokunulmaz. THD yötemi, özel geliştirilmiş ve doppler ultrason içeren bir cihazla, hemoroid memesini besleyen ana damarın akım yönünü ve tam yerini belirleyip, yine özel geliştirilmiş bir aletle onun içine adapte edilen dikiş yardımıyla bu damarı bağlayarak  hemoroidi besleyen kan akımını ortadan kaldırmaya yönelik bir yöntemdir.

Bu tedavi hastaya genel anestezi vererek uyur ortamda uygulanabildiği gibi, sedasyon anestezisi ile lokal anestezi yardımıyla da uygulanabilmektedir. 2. ve 3. evre hemoroidler ile kanamakta olan 4. evre hemoroidlerde kullanılabilr.  Bu yöntemin avantajları, herhangi bir doku ya da organ kesmek sözkonusu olmadığı için tamamen ağrısız bir  tedavi olması, hastanın ameliyatı izleyen saatlerde evine gidebilmesi, işe dönüşün 1-2 gün olması  ve kanama, enfeksiyon gibi yan etkilerin yok denecek kadar az olmasıdır. Dezavantajları ise, hemoroid memelerini çıkarmaya yönelik bir girişim olmaması, atar damarı bulmaya yarayan tek kullanımlık yardımcı alet pahalı olması, genellikle narkoz gerektirmesi (lokal anestezi ile yapılmaya çalışılması kaliteyi çok düşürür) ve dış hemoroidde uygulanamamasıdır.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Beğeni 5.00 (1 Oy)
   

Bilgilendirme

Cerrahi.info sitesi, sık görülen bazı cerrahi hastalıklarla ilgili bilgi vermek ve hastaları bilinçlendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Site içeriğinde tıptaki son bilgi ve teknolojinin sunulmasına dikkat edilmiştir. Burada verilen bilgiler hiçbir şekilde hastalığınızın tanı ve tedavisi için bir hekim gereksinimine alternatif değildir. Bu bilgilere bakarak kendi kendinize tedavi uygulamak ya da hastalığınızı önemsememek gibi davranış şekillerinde bulunmamanız önerilir.

   

Üye Girişi

   

İletişim Bilgileri

 • Op.Dr. Cengiz Dibekoğlu (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email:
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 • Op.Dr. Kubilay Kemertaş (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email :
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  florance
   

Sayfalarımızı Sosyal Medyanıza Ekleyin