Hemoroidde tedavi üç ana başlık altında incelenebilir.

1-Medikal tedavi (ilaç ile tedavi)

2-Girişimsel tedavi:

a-Skleroterapi (büzüştürücü tedavi)

b-Bant ligasyonu (bağlama, boğma yöntemi)

c-İnfrared koagulasyon (yakma yöntemi)

d-Transanal hemoroidal dezarterizasyon (THD)

3-Ameliyat ile tedavi

a-Açık hemoroidektomi

b-Kapalı hemoroidektomi

c-Ligasure yöntemi

d-De Longo tekniği

Tedavide kullanılan bu yöntemlerin seçimi, hemoroidal hastalığın evresine, hastalığın etkilediği bölgeye ve hastanın şikayetlerinin derecesine göre değişmektedir. Skleroterapi, bant ligasyonu ve infrared koagulasyon yöntemlerinde hastalığın durumuna göre birkaç hafta ara ile birkaç seans yapma ihtiyacı olabilir.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Beğeni 0.00 (0 Oy)
   

Bilgilendirme

Cerrahi.info sitesi, sık görülen bazı cerrahi hastalıklarla ilgili bilgi vermek ve hastaları bilinçlendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Site içeriğinde tıptaki son bilgi ve teknolojinin sunulmasına dikkat edilmiştir. Burada verilen bilgiler hiçbir şekilde hastalığınızın tanı ve tedavisi için bir hekim gereksinimine alternatif değildir. Bu bilgilere bakarak kendi kendinize tedavi uygulamak ya da hastalığınızı önemsememek gibi davranış şekillerinde bulunmamanız önerilir.

   

Üye Girişi

   

İletişim Bilgileri

 • Op.Dr. Cengiz Dibekoğlu (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email:
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 • Op.Dr. Kubilay Kemertaş (Genel Cerrahi Uzmanı)
  Email :
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

  florance
   

Sayfalarımızı Sosyal Medyanıza Ekleyin